Adler Ski Centrum s.r.o.

Testování lyží

Testovací centrum běžeckých lyží Peltonen (dovozce Inasport Brno s.r.o.) a Sport und Freizeit, s.r.o. (výhradní zástupce koncernu Fischer v ČR) a Rossignol (dovozce Bretton s.r.o. Praha)

 


Pro lyžaře, kteří chtějí otestovat nejlepší špičkové vybavení ze světových pohárů lyže z řady


"KONCEPT RACING"


"KONCEPT No-Wax"


Veškeré vybavení je servisováno běžeckými vosky HOLMENKOL s použitím závodních technologií (Holmenkol SpeedBlock a Holmenkol SpeedPaste
Racing).
 
Lyže pro lyžaře vybíráme a doporučujeme dle tělesných parametrů lyžaře. Věškerá měření tvrdosti lyží se provádějí na stroji. Tudíž každý lyžař dostane optimální vybavení na svojí výšku a váhu.
 
Těšíme se na návštěvu všech příznivců běhu na lyžích v TESTCENTRU v Bedřichově.
 
Team servismanů SKI CENTRA ADLER.
 

Podmínky pro testování

  • platný doklad
  • vratná kauce 2000,- v hotovosti
  • uhrazení poplatku při zapůjčení v hotovosti
  • V případě že si lyže rozhodnete zakoupit, polatek za testování Vám odečteme od ceny lyží. Poplatek Vám odečteme pouze za samotné lyže (nikoliv za celý komplet) z ceny která platí v kamenné prodejně v Bedřichově.     

     

VYSVĚTLENÍ TECHNOLOGIE NANOGRIP ™
• Nanogrip™ je syntetický tekutý přípravek, který se nanáší po celé délce skluznice lyží.
• Nanogrip™ je skluzový a zároveň odrazový vosk a nanáší se na lyže již v továrně firmy Peltonen.
• Nanogrip™ je vhodný pro všechny rekreační lyžaře. Ve srovnání s lyžemi připravenými pomocí vosku jsou pouze skluzové vlastnosti lyží o trošku horší (při testování skluzu byl naměřen o 5-10 % kratší skluz).
• Ve srovnání se skluznicí Peltonen Zetagrip má Nanogrip™ mnohem širší rozsah použití. Díky tomu, že se dá použít od +10° do -20°C, je Nanogrip ™ skutečně univerzální odrazový systém.
• Garantujeme, že vlastnosti přípravku Nanogrip™ budou stejné nejméně po 2000 km, aniž by bylo potřeba tento přípravek znovu nanést. Nyní provádíme testy, abychom tuto záruku mohli rozšířit na 4000 km.
• Jednoduše řečeno, odraz a skluz lyží zajišťuje schopnost materiálu Nanogrip ™ kontrolovat množství vody, která se dostane mezi lyže a sníh.
NANOGRIP™ V PRAXI
Lyže s přípravkem Nanogrip™ by měly být o něco měkčí, než byste si normálně zvolili. S výběrem vhodného páru lyží vám pomůže prodejce.
Odrazové vlastnosti lyží jsou optimální od samého počátku.
Aby lyže získaly optimální skluzové vlastnosti, musíte na nich ujet přibližně 5 km. To samozřejmě platí jen pro první den, kdy na lyžích Nanogrip™ vyrazíte. Po těchto prvních kilometrech budou mít vaše lyže rovněž optimální skluzové vlastnosti. (Závěrečné „broušení“ materiálu Nanogrip™ je prováděno sněhem).
Barva materiálu Nanogrip™ je šedá, ale s postupem času začne skluznice lyží černat, nejprve na skluzových zónách lyží. Tento fakt nicméně nemá žádný vliv na odrazové ani skluzové vlastnosti lyží.
Čas od času budete muset očistit skluznici od špíny, která se na ni ve stopě zachytí. K očištění skluznice můžete použít běžný odstraňovač vosků, ale doporučujeme vám použít přípravek Holmenkol Wax Ab. Pro podporu nanogripové technologie a zamezení namrzáni lyžídoporučujeme NoWax Holmenkol, který byl vyroben speciálně pro lyže upravené technologií Nanogrip. 


 
 

 

 

 

Aktuální informace:

 

 


30.8.2020

Vstup do půjčovny je možný pouze se zakrytýmí ústy a v maximálním počtu dvou osob. Děkujeme za pochopení.


30.8.2020

Aktuální oteevírací doba: Pondělí-Úterý ZAVŘENO, Středa-Neděle 8.30-16.30.

 

 

 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet